Турнир по шахмат зарадва пенсионери от Велико Търново

Мисия

14-06-2019, 11:57

pixabay

Събитията бяха организирани от Община Велико Търново и Общински съвет на Съюз на пенсионерите - 2004

За трета година членове на клубовете на пенсионера и инвалида участваха в традиционния Общински турнир по шахмат и в Първи мемориал „Иван Цанов“. Събитията бяха организирани от Община Велико Търново и Общински съвет на Съюз на пенсионерите - 2004. Арена на надпреварата бе клубът на ул. „Възрожденска“ в Старата столица.

В турнира се представиха 16 играчи, които след откриването спряха шахматните си часовници за една минута в памет на изтъкнатия великотърновски шахматист – майстор на спорта /мс/ Иван Цанов. Арбитър бе Светла Йорданова – международен съдия и майстор на спорта, която проследи играчите, състезавали се по швейцарска система в 7 кръга. Борбата за първото място бе много оспорвана, а рунд преди края четирима състезатели оглавяваха класирането.

Купата за първо място сред играчите заслужи мс Пламен Кънчев, следван от гросмайстор по кореспондентен шах Младен Гуджев, а купата за трето място спечели Христослав Панов. Отличия получиха също Борис Аврамов и мс Иван Илийков. В призовата осмица попаднаха още Димитър Цеков, Атанас Атанасов и Живко Хлебаров.

За успешното участие и представяне в турнира всички играчи получиха почетни грамоти и книги, а за победителите Община Велико Търново осигури купи и медали.