Девора Аврамова е Балкански вицешампион в бягането на 3 000 м

04-07-2019, 12:49

община Габрово

Първенството на полуострова се проведе в Клуж-Напока, Румъния

Габровската лекоатлетка Девора Аврамова завоюва вицешампионската титла в бягането на 3000 метра на Балканския шампионат за младежи и девойки до 20 години. Първенството на полуострова се проведе в Клуж-Напока, Румъния, а за отличията се състезаваха 253 атлети от 15 страни.

Националната ни шампионка завърши след представителката на Турция Инчи Калкан. Времето, за което състезателката на старозагорския клуб "Берое" завъртя трите километра на "Клуж Арена", беше 9:57:59 минути. Трета се класира Хелен Пацурариу-Наги от Румъния.

Българските атлети спечелиха общо 12 отличия (6 златни, 4 сребърни и 2 бронзови) в 49-то издание на Балканските шампионати за юноши и девойки под 20 години. Страната ни зае третото място в комплексното класиране по точки след Румъния и Турция, а в подреждането по медали родните атлети се наредиха на четвърто място след Турция (11-11-6), Румъния (8-10-9) и Сърбия (6-4-7).