Габровци взеха три първи места в петия кръг от Републиканския шампионат по хард ендуро във Велико Търново

30-07-2019, 11:02

личен архив

Шампионът на България Теодор Кабакчиев оглави класирането в най-сериозния клас „Профи“

Три първи места завоюваха пилотите на габровския „Екстрийм Рейсинг“ в петия кръг от Републиканския шампионат по хард ендуро, проведен във Велико Търново. Теодор Кабакчиев и Габриела Мартинова записаха нови победи в класовете си, а Габриел Тотев постигна първи успех за сезона при „Сеньори“-те.

Шампионът на България за последните няколко години Теодор Кабакчиев (КТМ) оглави класирането в най-сериозния клас „Профи“ в четвърти пореден старт. Подпомаганият от WINBET габровски пилот спечели с повече от час аванс 70 километровата навигация, а след това демонстрира класата си и в ендурокроса на затворено трасе. Това му донесе нов пълен актив от 40 точки и той увеличи още преднината си на върха в генералното класиране за сезона. Втори във Велико Търново завърши Искрен Генов (WinBet Хард райдърс, Gas Gas), следван от Любомир Иванов (KTM, МСК Препараторите). Двамата са след Кабакчиев и в генералното подреждане, с изоставане съответно от 60 и 77 точки.

Победа постигна и Габриел Тотев (КТМ) в клас „Сеньори“ и тя беше първа за него в кръг от шампионата през този сезон. Състезателят на „Екстрийм рейсинг“ спечели 37 точки във Велико Търново, с 4 повече от основния си конкурент и лидер в генералното подреждане Стоян Пачарозов (WinBet Хард райдърс, КТМ). Тотев беше най-бърз в 65 километровата навигация, а Пачарозов получи 30 минутно наказание, което го смъкна от втора на 4-та позиция. В ендурокроса Пачарозов взе реванш и завърши първи в двата състезателни манша, но в крайното подреждане от кръга победата беше за габровския пилот. Третото място с актив от 30 точки зае Радостин Георгиев (KTM 300, Crazy job). В генералното подреждане Пачарозов остава начело със 124 точки, Георгиев е втори със 106 т., а Габриел Тотев заема третата позиция с 99 т.

Подобно на Кабакчиев и Габриела Мартинова (КТМ) постигна по убедителен начин победната си победа в класа на дамите. С прибавените 40 точки състезателката на габровския „Екстрийм рейсинг“ вече има 197 в актива си за сезона, с цели 107 повече от втората – Мария Луйза Раева (Beta, МК Боляри). Третото място във временното класиране заема Александра Ангелова (WinBet Хард райдърс, КТМ) с 62 точки, следвана от съотборничката на Мартинова Денка Йорданова (КТМ, 59 т.).

Следващият кръг от Републиканския шампионат по хард ендуро е на 31 август и 1 септември - Real hell of Liulin.