Тимът на „Левски” вдигна купата „Трифон Иванов” в четвъртото издание на детския турнир

14-08-2019, 15:41

община Велико Търново

Мария Христова

Втори остана отборът на ЦСКА

За трети пореден път отбор от школата на столичният футболен клуб „Левски“ спечели детския футболен турнир „Трифон Иванов“. Надпреварата се проведе за четвърта поредна година на стадион „Ивайло“ във Велико Търново по идея на кмета на града инж. Даниел Панов. Организатори са Община Велико Търново, Зоналният съвет на БФС и Общинско предприятие „Спортни имоти и прояви“. Сините футболни надежди по категоричен начин заслужиха трофея. В предварителната група те победиха „Етър ВТ“ с 8:0 и „Берое“ /Стара Загора/ с 5:1, а на финала надиграха връстниците си от ЦСКА- София с 5:0. Две попадения отбеляза Стивън Боате, по едно добавиха Любомир Каракашев и Иво Матев, петото бе автогол. Шампионите получиха златни медали и купата за първо място от заместник- кмета на Община В. Търново проф. Георги Камарашев, който е и председател на Управителния съвет на ФК „Етър ВТ“. Той поздрави младите футболисти, треньорите, спортните деятели и всички присъстващи от името на кмета Даниел Панов. Призът „железен защитник“ бе връчен на бранителя на „Левски“- Стоян Лазаров от Леля Маринка, майка на Трифон Иванов, дъщеря му Галя Иванова и Бончо Генчев, председател на Зоналния съвет на БФС във В. Търново. Малките „армейци“, които в групата завършиха наравно с „Черноморец 1919“ /Бургас/ 2:2 и победиха горнооряховския „Локомотив“ с 2:0, се класираха втори. Те бяха отличени със сребърни медали и купа от Илиян Киряков, съотборник на Трифон Иванов в „Пеневата чета“. Бронзовите медали зарадваха момчетата на „Локомотив“, които в малкия финал се наложиха с 1:0 над „Берое“, с попадение на Радослав Коев. „Железничарите“ бяха наградени от Георги Трендафилов- бивш футболист и треньор на „Етър“. За петото място „Черноморец 1919“ надигра „Етър ВТ“ с 5:0. За отборите на „Берое“- четвърти в крайното класиране, „Черноморец 1919“- пети и „Етър ВТ“, от БФС бяха подготвили по една маркова футболна топка. Връчи им ги Иван Момински- директор на „Студентски столове и общежития“- В. Търново. Състезанието се проведе по правилата на Футбол 9 и бе за деца, родени след 2008 година. Храната и спането за гостуващите отбори бяха осигурени от организаторите