„Етър“ пуска жалба срещу съдийството на Георги Кабаков

28-08-2019, 17:49

архив

Мачът се игра при последното гостуване на Ботев (Враца)

„Етър“ пуска жалба срещу съдийството на Георги Кабаков при последното гостуване на Ботев (Враца). Виолетовите загубиха с 2:1, като смятат, че решенията на рефера сериозно са повлияли върху изхода от срещата.

Две са основните претенции на великотърновския клуб. В 51,30 минута от мача Даниел Гаджев от домакините влезе брутално в краката на Яни Пехливанов, за което получи само жълт картон. Според „Етър“  нарушението е за червен картон.

В 81-та минута пък бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Александър Дюлгеров в наказателното поле, от която падна и победният гол. Още на терена Дюлгеров оспори решението, а повторенията ясно показаха, че той е с плътно прибрана ръка, като топката го удря в лакътя.

Същият рефер Георги Кабаков миналият сезон свири гостуването на етърци на „Берое“, като тогава пък не отсъди дузпа за събаряне на Батрович в пеналта и изгони Венци Василев, въпреки че бранителят дори не бе докоснал за фаул играч на домакините.