„Етър” грабна изключително важна победа с 1:0 над „Черно море”

09-11-2019, 18:33

архив

Мария Христова

Единственото попадение с цената на ценните три точки отбеляза Румен Руменов от дузпа

„Етър” грабна изключително важна победа с 1:0 над „Черно море” в мач, който предложи мъжка битка. Единственото попадение с цената на ценните три точки отбеляза Румен Руменов от дузпа в 45-ата минута. Варненци нанесоха повече точни удари, но „виолетовата” крепост удържа, като заслуга имат всички, но най-вече непробиваемият в този мач Христо Иванов. Първото полувреме предложи по-малко голови ситуации. В 12-ата минута Цветомир Панов отправи удар, но вратарят извади в корнер. „Етър” отговори в 28-ата минута, когато след центриране на Ковачев отдясно Дани Младенов стреля опасно с глава, но стражът на гостите извади топката. Малко след това Станоев пробва удар, но след рикошет у Младенов вратарят улови. Така се стигна и до щастливата 45-а минута, когато Младенов бе повален в наказателното поле и последва дузпа. Румен Руменов технично метна вратаря и стреля в обратния ъгъл за 1:0! През втората част „Черно море” опита всичко, за да изравни, но не успя. Първо Христо Иванов спаси след своя грешка при изнасянето на топката, после Илиан Илиев стреля над гредата. Домакините отговориха с опасен диагонален удар на Станоев до гредата. Междувременно Пеливанов, който бе заменил контузилия се Станоев, също получи травма и бе сменен от Н. Колев. После отново пред вратата на „Етър” закипя – първо гостите удариха греда, след която Дюлгеров изби пред голлинията. В 70-ата минута Минчев падна в наказателното поле и последва дузпа, която бе оспорвана от играчи и публика.

След удара на Минчев от бялата точка обаче Христо Иванов изби в гредата и топката бе изчистена. Още две прекрасни спасявания направи стражът на етърци. „Виолетовите” можеха да решат всичко в 73-ата минута, когато Младенов бе изведен сам срещу вратаря, но той отклони удара му в корнер. След него Хубчев с глава стреля до гредата. Мачът стана двуостър и „моряците” напираха непрекъснато, но при контра Крум Стоянов пропусна да вкара. До края „Етър” удържа положението с мъжка битка пред вратата си и накрая ликува с трите точки, които го доближиха на 4 т. от шестия „Черно море”.

„Етър”: Хр. Иванов, Здр. Илиев, Дюлгеров, Ив. Иванов, Хубчев, Кр. Стоянов, Станоев (36 Пехливанов, 51 Колев), Руменов, Ковачев, Младенов (87 Димитров), Боджадж.