Търновски деца от Центровете за настаняване са комплексен победител в 32-ри държавен шампионат за деца и младежи в риск

21-11-2019, 12:29

община Велико Търново

Мария Христова

Надпреварата премина под надслов „Спортът – достъпен за всички деца”

В комплекс „Спортна София 2000”, гр. София се проведе 32-ри държавен шампионат за деца и младежи в риск под надслов „Спортът – достъпен за всички деца”. Шампионатът е организиран от Българската спортна федерация за деца и младежи в риск със съдействието на "София - европейска столица на спорта".

Община Велико Търново се представи с отбор от 6 деца от Център за настаняване от семеен тип ІІ за деца без увреждания, ул. Иларион Драгостинов № 3 А, вх. Б и Център за настаняване от семеен тип ІІІ за деца без увреждания, ул. Колоня товар № 14, гр. Велико Търново с ръководители г-н Николай Панев, възпитател и г-жа Марика Костадинова, специалист „социални дейности”. За отличното си представяне призьорите в държавното първенство бяха наградени лично от световната рекордьорка в скока на височина Стефка Костадинова и едно от златните български момичета, гимнастичката Ренета Камберова. Децата от ЦНСТДБУ ІІ и ЦНСТДБУ ІІІ заслужено спечелиха купата за І – во място за комплексен победител за 2019 г. и медали в различните категории: