Станислав Рашков стана шампион на България на 1500 и 3000 м

19-01-2020, 16:00

фейсбук

Десетокласникът е възпитаник на Спортно училище „Георги Живков“

Изключително силно представяне в Националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 18 години в София направи Станислав Рашков - десетокласник в Спортно училище „Георги Живков“, като стана шампион на България на 1500 и 3000 метра. Възпитаникът на Людмила Георгиева даде много добри времена в двете дисциплини и отвя конкуренцията. Постижението му е незапомнено за великотърновската лека атлетика от доста години насам.
На 1500 метра Станислав Рашков финишира за 4:22.75 минути. Негови подгласници станаха Пламен Драганов ЛК „Радио 999“ /Ямбол/– 4:25.21 мин, и Калоян Иванов АК „Плевен 2014“ – 4:28.52 мин.
14 часа след като спечели титлата на 1500 метра състезателят на великотърновския клуб „Атлетика 2012“ взе втори златен медал в зала „Асиск арена“, като надбяга всички на 3000 метра с време 9:40.68 минути. Константин Василев „Стратеш Атлетик“ /Ловеч/ е вицешампион с 9:43.84 мин. Емил Веселов „Спартак“ /Койнаре/, заслужи бронзовия медал с 9:47.37 мин.
Пет атлети слязоха под 10 минути на 3000 метра, 21 завършиха дистанцията. Станислав Рашков учи в Спортното училище в профил лека атлетика от 6 клас, до момента не бе печелил отличие от държавно първенство, но всяка година подобряваше резултатите си и записваше по- предни класирания.