Станислав Рашков с два сребърни медала от Националния шампионат по лека атлетика

20-07-2020, 19:24

СК "Атлетика"

Състезателят на „Атлетика 2012“ остана втори на 1500 и 3000 метра

Два сребърни медала спечели Станислав Рашков от националния шампионат за юноши и девойки под 18 години. Надпреварата се проведе в София на 18 и 19 юли, като и в двата дни валяха обилни дъждове. Състезателят на „Атлетика 2012“ остана втори на 1500 и 3000 метра. През зимата в първенството на закрито възпитаникът на Людмила Георгиева бе шампион и в двете дисциплини. Представянето на Станислав Рашков в столицата обаче затвърди позициите му на водещ атлет в двете дисциплини, като тепърва му предстои да разкрива потенциала си.

В първия ден от състезанията на Националния стадион „Васил Левски“ великотърновският талант отстъпи на 1500 метра на Пламен Драганов от „Радио 99“.

Драганов води от началото до края на дистанцията и финишира за 4:15.95 минути, пред Станислав Рашков– 4:18.36 мин. и Владислав Стефанов „Олимпия“ /Враца/– 4:20.27 мин. В последните двайсетина метра великотърновецът атакува съперника си, но атлетът от Ямбол удържа.

На 3000 метра шампион стана Кристиян Иванов „Берое“ /Стара Загора/ с време 9,38,93 минути. Станислав Рашков остана втори с 9,40,23 мин., като победата се реши в последните метри, трети отново е Владислав Стефанов „Олимпия“ /Враца/, финиширал за 9,41,25 мин.

Друг представител на „Атлетика- 2012“ Светослав Ботев се подреди непосредствено до медалите, класирайки се на четвърто място на 400 метра препятствия, с време 60,39 секунди.

Сребърната медалистка от седмобоя- Христина Бурмова зае девето място на 400 метра препятствия (73,15 сек.), и дванадесето място на хвърляне на копие (23,90 метра).

Павлин Павлов е девети на 110 м препятствия (17,69 сек.) и дванадесети на троен скок (11, 40 м.).

„Благодаря на състезателите за достойното представяне в тежките условия- пороен дъжд по време на всички стартове“, коментира Людмила Георгиева.