Виктор Стоядинов от ШК „Етър” с бронз на Държавното училищно първенство по шахмат

01-10-2020, 14:24

личен архив

Младата надежда на ШК Етър, Виктор Стоядинов спечели бронзов медал на Държавното училищно първенство по шахмат до 7 години, проведено в Добрич. Възпитаникът на Светла Йорданова финишира с 4 точки от 6 кръга. Децата играха на контрола 60 минути + 30 секунди на ход.

Виктор беше в борбата за титлата до последно, но за съжаление загуби решителната партия в последния кръг. Шампион с 5 точки е Никола Бойчев от Варна, следван от Борислав Желязков от същия клуб.

Преди месец Виктор стана пети на Държавното първенство при 8-годишните. Сега добави нов успех в колекцията си. Виктор Стоядинов тренира шахмат от 2 години, а освен това се занимава и с музика, разказа Светла Йорданова.