Алекс Дешков и Дани Арсов - за втора поредна година двама търновски шампиони в картинга

26-11-2020, 12:54

личен архив

След като последният кръг от шампионата на Българска федерация по картинг - Национални картинг серии, беше първо преместен - като време и място, но в последствие беше и окончателно отменен поради усложнената епидемиологична обстановка в страната, Велико Търново вече официално може отново да се поздрави с двама шампиони в картинга - за втора поредна година.

При по-малките - Александър Дешков, след като през миналата 2019-а година спечели безапелационно в най-малкия клас - МиниБГ, съвсем логично през настоящия шампионат 2020 премина в по-горния - Мини (малко по-мощни и по-високооборотни двигатели, плюс допълнителни опции за настройки). Тук Алекс (отново с мощната подкрепата на "Планекс Инфраструктура") беше също толкова категоричен и спечели всички 4 състезания, в които успя да участва, и дори пропуснатият (поради получената сериозна травма на ръката), оказал се и последен, 5-и кръг от шампионата не успя да стопи огромната преднина, която имаше в класирането пред съперниците си.

При малко по-големите Данислав Арсов, въпреки недостатъчното си тегло и ръст, също премина в по-горен клас - Ротакс Джуниър - от една страна като естествена посока на развитие, след като 2 години подред доминираше в клас Мини (Дани е шампион за 2018-а и 2019-а година), а от друга - за да се избегне вътрешната конкуренция между двамата великотърновски таланти. Въпреки сериозната промяна в новия клас - по-тежки и по-големи машини с почти двойно по-мощни двигатели вече с водно охлаждане, изискващи съвсем различен начин на пилотиране, Дани допусна загуба само в първия кръг от новия шамипонат, след което - по вече обичайния за него начин - ориентирайки се абсолютно сам в напълно новите за него условия - отново без подкрепата на професионален треньор и механик, и без достатъчно тренировки, спечели всяка една квалификация до края на шампионата, както и всички останали кръгове, в които успя да участва благодарение на подкрепата от GO GRILL, ЕТЕ Енчо Енчев, бензиностанция Лики Моли и Бардал България през този сезон.