Възпитаници на ПГСАГ отиват на националните състезания по професии - velikotarnovo.utre.bg

Възпитаници на ПГСАГ отиват на националните състезания по професии

05 март 2021, 13:00 | Мария Христова
  • Снимка:
    ПГСАГ

  • Снимка:
    ПГСАГ

Последната седмица на февруари 2021 година в ПГСАГ „А.Попов“ се проведе вътрешноучилищният кръг на националното състезание по професии, организирано от МОН,  в направленията „Озеленяване и цветарство“  и „Най-добър млад строител“.

Концепцията за направление „Озеленяване и цветарство“ е „Български традиции и обичаи“. Регламентът за състезанието е аранжировка в кутия на венец и гривна, арт букет и кошница. Участваха два отбора от 10 клас, изучаващи специалността „Парково строителство“. Единият е в състав: Милица Генова, Маргарита Митева, Памела Караиванова. Другият е в състав: Калояна Тоскова, Мария Трифонова, Мартин Колев.

Отборът победител в състав: Милица Генова, Маргарита Митева, Памела Караиванова ще участва в националния кръг на състезанието по професии в град Сандански.

В направление „Най-добър млад строител“, вътрешноучилищен кръг от националното състезаие по професии  учениците от ПГСАГ „Ангел Попов“ участваха в няколко дисциплини.

В дисциплината „Мазилки, шпакловки, бояджийски работи“ работиха Ивайла Петрова, 11 клас, специалност „Строителство и архитектура“ и Вейсял Юсеинов, 10клас, специалност „Архитектурна реставрация“.  Два отбора в състав  Александър Ангелов и Христо Рачев, 12 клас,  „Архитектурна рставрация“ и вторият отбор в състав Иван Джуров и Елиан Парашкевов, 11 клас, „Строителство и архитектура“ участваха в дисциплината “Зидария“.  Мартин Стойков, 11 клас, „Строителство и архитектура“ и Радослав Страхилов, 12 клас, „Архитектурна реставрация“ се включиха в дисциплината „Облицовки“. Два отбора участваха в дисциплината „Сухо строителство“- Виктор Караколев, 10 клас, „Строителство и архитектура“ и Димитър Атанасов, 10 клас, „Архитектурна реставрация“ и другият отбор – Кристиян Иванов и Стилян Иванов, 11 клас, „Строителство и архитектура“.

Класираните участници и отбори за регионалия кръг на състезанието „Най-добър млад строител“, което ще се проведе в град Монтана са:

- в дисциплината „Мазилки, шпакловки, бояджийски работи“  - Ивайла Петрова, 11 клас, специалност „Строителство и архитектура“;

-в дисциплината “Зидария“ -  Александър Ангелов и Христо Рачев, 12 клас, „Архитектурна рставрация“;

-в дисциплината „Облицовки“ - Радослав Страхилов, 12 клас, „Архитектурна реставрация“;

-в дисциплината „Сухо строителство“ - Виктор Караколев, 10 клас, „Строителство и архитектура“ и Димитър Атанасов, 10 клас, „Архитектурна реставрация“.

Националният кръг на състезанието ще се проведе в град Сливен.

 



Коментари

Няма коментари.

Добави коментар

* Задължителни полета