„Етър” би като гост с 1:0 „Загорец” след тотален превес

09-07-2021, 20:49

архив

Втора поредна контрола спечелиха етърци, този път с 1:0 като гости на третодивизионния „Загорец” в Нова Загора. „Виолетовите” имаха превес и направиха куп пропуски, а единствения гол вкара от дузпа Николай Дичев в 76-ата минута.

Още в началото удар на Дани Младенов бе уловен от вратаря на домакините. В 8-ата минута след центриране на Здравко Илиев последва пропуск с глава на Кнежевич. Отново хърватинът отправи хубав удар от 22 метра близо до сглобката.

Домакините имаха едно чисто положение, извадено от вратаря Анатоли Господинов в корнер. След бърза атака на Дани Младенов топката отиде у Кристиян Кънчев, който центрира към Апостолов, чийто удар бе спасен от вратаря.

В 32-ата минута Младенов центрира от корнер и Мариян Иванов с глава стреля на сантиметри от гредата, а до почивката след центриране на Дани Младенов от фаул Христо Димитров пропусна да вкара с глава.

Надмощието продължи и след почивката, като в 47-ата минута след чудесно влизане на Здравко Илиев по фланга топката бе избита в корнер. След изпълнението му последва разиграване и центриране, като двама етърци се разминаха с удара пред вратата. В 54-ата минута красива етака на етърци едва не доведе до гол. След двойно подаване между Апостолов и Кнежевич бе изведен Дани Младенов, който стреля от малък ъгъл, но бранител изби в корнер.

В 60-ата минута след грешка на вратаря на домакините Фемиа изведе Кнежевич, но бе маркирана засада. Веселин Великов постепенно пусна в игра почти изцяло нов състав, което поизравни играта. Точно тогава обаче падна победният гол. В 76-ата минута Ромеш Ивей с чудесен рейд премина през трима и центрира, последва удар и игра с ръка. Отсъдената дузпа хладнокръвно бе реализирана от Николай Дичев – 0:1!

До края „Етър” изпусна още няколко гола. След рейд на Кольо Станев и центриране в 84-ата минута последва удар на Борислав Марков над вратата. Пак Станев намери пред вратата Хосе Кордоба, но стражът спаси удара му, а в 88-ата минута Христо Марков бе изведен с 40-метров пас, но би над вратата.

Етърци до момента имат две победи и едно реми в контролите, а следващата проверка е в сряда, 14 юли, когато приемат на стадион „Ивайло” варненския „Спартак”.

“Етър”: Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Николай Дичев, Мариян Иванов, Атанас Кръстев, Яни Пехливанов, Радослав Апостолов, Дани Младенов, Кристиян Кънчев, Ловре Кнежевич, Христо Димитров (Христо Иванов, Хосе Кордоба, Николай Янков, Николас Фемиа, Кольо Станев, Ромеш Ивей, Борислав Марков, Христо Марков, Мартин Петков, Калоян Митев).