Гимнастичките на „Етър“ и ТС Динамик обраха наградите на Държавната гимнастрада

15-07-2021, 13:37

фейсбук

С 58 състезателки се включи Клубът по художествена гимнастика „Етър“ в Държавното първенство - гимнастрада, проведено в Шумен. Шампионатът на страната събра над 700 гимнастички. Във възрастовата група от 5 до 8 години с танц "Водно колело", възпитаничките на Галина Ганчева от великотърновския клуб заеха първо място. При 8-9 годишните с танца „Тикита“ избраничките на Данислава Начева са сребърни медалистки.

Гимнастичките на „Етър“ на възраст 10- 14 години, водени от Ивалина Трифонова“, се класираха на трето място с танца "Японски момичета".

Танцово студио „Динамик“ се включи в състезанието от името на КХГ „Етър“ и зае второ място с танца "Космическо хаос", подготвен от Валентина Караиванова

Отборът на майките на гимнастичките от клуба, подкрепен от още дами от старата столица, спечели шампионската титла.

В състава на „Страхотните“ бяха: Наталия Владимирова, Здравка Минчева, Галина Ганчева, Ивалина Трифонова, Валентина Караиванова, Ивелина Каланова- Пъшева, Мариела Тодорова, Ива Стойчева, Румяна Рачева, Росица Желязкова…