"Етър" взе първа победа в елита!

Почти 2000 фенове се стекоха на "Ивайло", за да подкрепят виолетовия тим

Пред близо 2000 зрители на стадион „Ивайло“ футболистите от „Етър” завоюваха победа в първия си мач от Първа лига, играл се на великотърновския стадион. В събота вечер тимът на старата столица показа, че заслужава своето място в елита, като предложи на феновете атрактивна игра и завърши с 2:1 с отбора на „Пирин“ - Благоевград.

За радост на публиката „Етър“ доминираше през по-голямата част от мача. В адската съботна жега футболистите се раздаваха и атакуваха непрестанно, а шумният възторг на публиката определено внесе допълнителен хъс сред играчите.

Почти двуметровият сенегалец Алиуне Бадара, който „Етър“ привлече за атаката си, отбеляза с левачка първия гол в срещата.

„Пирин” отбеляза гол в началото на второто полувреме, но играчите на „Етър“ не „изпуснаха“ мача.

Вторият гол на домакините падна в 73-та минута, отбелязан от Иван Петков /заменил Бадара/, след чудесна асистенция на съотборник.

Ето съставът, с който „Етър“ излезе на собствен терен за първия си, оказал се победен мач, в родния футболен елит:

Етър ВТ: Христо Иванов, Александър Ем. Александров, Венцислав Василев, Яни Пехливанов, Иван Скерлев, Йордан Апостолов, Чавдар Ивайлов, Иван Стоянов (90+3- Цветомир Тодоров), Иван Вълчанов (89- Тодор Колев), Димо Атанасов, Алиуне Самб Бадара (59- Иван Петков)

Треньор: Станислав Генчев